Press Online
MAQEDONI

Peshkoi pa leje, një vit burg për 48 vjeçarin nga Shkupi!

Policia e Maqedonisë së Veriut ka arrestuar 48 vjeçarin pasi ka peshkuar a leje, diçka që është e dënueshme në bazë të nenit 229 nga Kodi Penal.

“Policia ka arrestuar 48 vjeçarin D.S. nga Shkupi, për të cilin kishte fletarrestim qendror me urdhër të Gjykatës Themelore Shkupi 1”, njoftojnë nga Policia.
Raportohet që ai është dënuar me një vjet burg për “peshkim pa leje”, për çka është dërguar në Burgun e Shkupit për vuajtjen e dënimit.

Lajme të ngjashme

Mickoski: VMRO-DPMNE propozon uljen e numrit të deputetëve nga 120 në 90

Press

Një i lënduar në zjarrin në Tetovë i cili i kaploi dy shtëpi

Press

Kovaçevski dhe Mickoski janë dakorduar për takim të përbashkët

Press

Sela takon deputetin e PD-së, Tomor Alizoti, e djathta dhe shqiptarët temë diskutimi

Press

Të rinjtë, të zhgënjyer me procesin eurointegrues

Press

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

Press