Press Online
MAQEDONI

Fakulteti Teknik në Manastir refuzon realizimin e ekspertizës për “Llaskarcën”

Nga Fakulteti Teknik në Manastir kanë refuzuar kërkesën e Gjykatës Themelore në Shkup për kryerjen e super ekspertizës në lidhje me aksidentin tragjik të autobusit në Llaskarcë.

Nga Fakulteti Teknik thonë se janë të licencuara vetëm për energjetikë dhe nuk mund të kryejnë ekspertizë në automjetet motorike.

“Pas njoftimit të marrë, Gjykata kontaktoi me Universitetin në Shtip dhe Fakultetin e Makinerisë në Shkup prej ku gjithashtu është njoftuar se të njëjtit nuk kanë ekspertë të licencuar për aksidente të cilët paraprakisht nuk kanë marrë pjesë në ekspertizat e kryera”, citohet në kumtesën e Gjykatës.

Ndryshe, sipas Gjykatës Themelore Penale super ekspertiza është e domosdoshme për mbyllje të procedurës dëshmuese të lëndës dhe dhënien e aktgjykimit të shkallës së parë.

Lajme të ngjashme

Mickoski: VMRO-DPMNE propozon uljen e numrit të deputetëve nga 120 në 90

Press

Një i lënduar në zjarrin në Tetovë i cili i kaploi dy shtëpi

Press

Kovaçevski dhe Mickoski janë dakorduar për takim të përbashkët

Press

Sela takon deputetin e PD-së, Tomor Alizoti, e djathta dhe shqiptarët temë diskutimi

Press

Të rinjtë, të zhgënjyer me procesin eurointegrues

Press

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

Press