Press Online
MAQEDONI

Nikollovski: “Ballkani i Hapur” ka disa pikëpyetje

Kryetari i Këshillit Nacional për Eurointegrime, Aleksandar Nikollovski i cili po ashtu është edhe nënkryetar i VMRO-DPMNE-së, gjatë debatit të sotëm në Kuvend theksoi se po keqpërdoret procesit i aderimit të vendit në BE nga qeveria.

“Ai proces keqpërdoret vazhdimisht me qëllim që disa struktura të caktuara politike të mbesin në pushtet, por edhe të hapen procese të reja si “Ballkani i Hapur” që përmbajnë shumë pikëpyetje e që s’ka përgjigje dhe kanë të bëjnë me të ardhmen e shtetit dhe rajonit”, u shpreh Nikollovski.

Në lidhje me kontestin me Bullgarinë, Nikollovski theksoi se ka përshtypje se nuk presion më të madh ndaj Bullgarisë. Sipas tij, ka vetëm presin deklarativ.

“Mund të pajtohem me Dimitrovin se çdo zgjidhje me Bullgarinë duhet të kalojë në Kuvendin e Maqedonisë”, tha Nikollovski.

Lajme të ngjashme

Mickoski: VMRO-DPMNE propozon uljen e numrit të deputetëve nga 120 në 90

Press

Një i lënduar në zjarrin në Tetovë i cili i kaploi dy shtëpi

Press

Kovaçevski dhe Mickoski janë dakorduar për takim të përbashkët

Press

Sela takon deputetin e PD-së, Tomor Alizoti, e djathta dhe shqiptarët temë diskutimi

Press

Të rinjtë, të zhgënjyer me procesin eurointegrues

Press

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

Press