Press Online
MAQEDONI

Prokuroria kërkon paraburgim për Mijallkovin

Nga Prokuroria Themelore Publike sot njoftuan se pas vendimit të Gjykatës së Apelit ku u pranua ankesa e Mijallkovit dhe i lirua nga paraburgimi, në Gjykatën Penale parashtroi Propozim për caktimin e masës së paraburgimit për Mijallkovin.

Në njoftim thuhet se Mijallkov është i propozuar për veprën penale “Larje parash” që është e dënueshme sipas Kodit Penal, ndërsa për opinionin kjo lëndë gjyqësore njihet se “Parcelat në Vodno”.

Nga PTHP sqarojnë se prokurori edhe pse ka dhënë garanci dhe janë caktuar masa për sigurim, ende ka rrezik për arrati dhe për këtë shkak, nga PTHP kërkojnë paraburgimin e tij.

Kujtojmë se sot Mijallkov me vendim gjyqësor u lirua nga paraburgimi edhe pse është i dënuar me 20 vite burgim, ndërsa vendimin gjyqësor e komentuan shumica e politikanëve nga opozita e pozita./Telegrafi/

Lajme të ngjashme

Mickoski: VMRO-DPMNE propozon uljen e numrit të deputetëve nga 120 në 90

Press

Një i lënduar në zjarrin në Tetovë i cili i kaploi dy shtëpi

Press

Kovaçevski dhe Mickoski janë dakorduar për takim të përbashkët

Press

Sela takon deputetin e PD-së, Tomor Alizoti, e djathta dhe shqiptarët temë diskutimi

Press

Të rinjtë, të zhgënjyer me procesin eurointegrues

Press

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

Press