Press Online
MAQEDONI

Ekskluzive / Dr. Jeton Shaqiri ministër i arsimit

Bashkimi Demokratik për Integrim në vend të Bujqësisë do e marr Ministrinë e Arsimit, mëson Pressonline.mk

Sipas informacioneve Brenda partiake, në krye të kësaj ministrie do të jetë Jeton Shaqiri i cili deri tani ka qenë ministër në Shoqërinë Informatike dhe Administratë.

Kujtojmë, me rikonstruimin e qeverisë, emri i Shaqirit u përmend shumë dhe u tha që se ai do ta drejtoj ministrinë e Bujqësisë por me ndryshimin e strukturave Brenda LSDM-së erdhi edhe lajmi zyrtar që e kumton pressonline.mk se Shaqiri do të jetë në krye të Ministrisë së Arsimit, vend I lënë bosh nga Milla Carovska e LSDM-së e cila nuk do të jetë në qeverinë e re.

Para Caroskës, ministër i këtij dikasteri ka qenë po nga BDI-ja, Arbër Ademi/ Pressonline.mk/

Lajme të ngjashme

Mickoski: VMRO-DPMNE propozon uljen e numrit të deputetëve nga 120 në 90

Press

Një i lënduar në zjarrin në Tetovë i cili i kaploi dy shtëpi

Press

Kovaçevski dhe Mickoski janë dakorduar për takim të përbashkët

Press

Sela takon deputetin e PD-së, Tomor Alizoti, e djathta dhe shqiptarët temë diskutimi

Press

Të rinjtë, të zhgënjyer me procesin eurointegrues

Press

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

Press