Press Online
MAQEDONI

Protesta në Strugë, profesori godet me boks hekuri nxënësin!

Nxënësit e paraleleve shqipe të gjimnazit “Ibrahim Temo”, sot kanë protestuar para Gjykatës Themelore në Strugë, pas incidentit të djeshëm në shkollën e tyre, kur një nxënës i vitit të dytë u sulmua me boks të hekurt nga një profesor, shkruan Alsat. Ata thonë se janë mbledhur para gjykatës për të kërkuar drejtësi, ndërsa bëjnë thirrje për t’i dhënë fund dhunës, pasi që, thonë se nuk ndihen të sigurt.

Ata sot bojkotuan mësimin në shenjë revolte, pas incidentit të djeshëm.

Nxënësi nga fshati Veleshtë me lëndime në anën e majtë të kokës është dërguar në spitalin e Strugës, ndërsa profesori është ndaluar nga policia.

Lajme të ngjashme

Mickoski: VMRO-DPMNE propozon uljen e numrit të deputetëve nga 120 në 90

Press

Një i lënduar në zjarrin në Tetovë i cili i kaploi dy shtëpi

Press

Kovaçevski dhe Mickoski janë dakorduar për takim të përbashkët

Press

Sela takon deputetin e PD-së, Tomor Alizoti, e djathta dhe shqiptarët temë diskutimi

Press

Të rinjtë, të zhgënjyer me procesin eurointegrues

Press

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

Press