Press Online
MAQEDONI

Edhe biznesmeni Kamçev doli nga paraburgimi me 11 milionë euro kaucion

Pas më pak se dhjetë muaj në paraburgim në burgun e Shutkës, biznesmeni Orce Kamçev do të jetë i lirë. Megjithatë ai edhe për festën e Vitit të Ri nuk ishte në burg, pasi që me arsyet se kishte probleme shëndetësore u dërgua për trajtim mjekësor në Spitalin Sistina.

Gjykata e Apelit sot vendosi pranimin e garancisë prej gati 11 milionë eurosh, për tia hequr masën e paraburgimit.

Ai do të jetë i lirë dhe se i janë konfiskuar vetëm dokumentet e udhëtimit. Informacioni konfirmohet nga gjykata e Apelit. Ata theksojnë se tani do të duhet të përfundojnë procedurat për regjistrimin e hipotekës, pas së cilës Kamçev do të mbrohet nga liria në rastin “Parcelat në Vodno”.

Duke qenë se Kamçevi po trajtohet në Spitalin Sistina, ku ka festuar Vitin e Ri, praktikisht nuk do të kthehet në burg, por do të shkojë në shtëpi menjëherë pas trajtimit.

Ankesa është lënë në fuqi dhe masa e paraburgimit është hequr duke pranuar garanci. 10.996.453 euro, disa janë në pasuri të paluajtshme, disa janë me para në dorë, thonë nga Apeli për “A1on”.

“A1on” ka kontaktuar edhe me avokatin e tij Elenko Milanov, i cili ka treguar se kanë bërë dy ankesa, njëra për gjendjen shëndetësore të Kamçevit dhe tjetra për lirimin me kusht. Milanov nuk e dinte në detaje se në çfarë konsiston garancia, por theksoi se disa janë pasuri të paluajtshme dhe disa janë para në dorë.(INA)

Lajme të ngjashme

Mickoski: VMRO-DPMNE propozon uljen e numrit të deputetëve nga 120 në 90

Press

Një i lënduar në zjarrin në Tetovë i cili i kaploi dy shtëpi

Press

Kovaçevski dhe Mickoski janë dakorduar për takim të përbashkët

Press

Sela takon deputetin e PD-së, Tomor Alizoti, e djathta dhe shqiptarët temë diskutimi

Press

Të rinjtë, të zhgënjyer me procesin eurointegrues

Press

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

Press