Press Online
KRONIKA E ZEZË

Në “Krivollak” do të mbahen shtatë stërvitje ndërkombëtare

Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska sot bashkë përfaqësues të Shtatmadhorisë së Armatës dhe përfaqësues të Ambasadës së SHBA-së do të qëndrojnë për vizitë në poligonin ushtarak “Krivollak” dhe do të kryejnë mbikëqyrje të aktiviteteve që realizohen në më shumë lokacione të këtij poligoni.

Siç ka njoftuar Ministria e Mbrojtjes (MM), me investime në infrastrukturë, objekte, rindërtim të poligonit për stërvitje, poligoni ushtarak “Krivollak” merr pamje të re, të modernizuar dhe bashkëkohore.

“Në vitin 2022 në poligonin Krivollak do të mbahen shtatë stërvitje ndërkombëtare- me pjesëmarrje të 5.200 pjesëtarëve të armatave federale si dhe Armatës së Maqedonisë së Veriut. Më e madhja prej tyre është stërvitja SWIFT RESPONSE – 22, ku është paralajmëruar pjesëmarrje e rreth 4.000 pjesëmarrësve të armatave të SHBA-së, MB, Italia, Franca, Mali i Zi, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut”, theksohet në kumtesë.

Lajme të ngjashme

Një i lënduar në zjarrin në Tetovë i cili i kaploi dy shtëpi

Press

Zjarr në rrugën e plastikave

Press

E la me dyer hapur, tetovarit i vidhet BMW-ja

News Desk

Paraburgim për 19 vjeçarin nga Kavadari, ngacmoi seksualisht motrën e tij të mitur

Press

Dy të rinj nga Jurumleri kapen duke vjedhur në një qendër tregtare në Shkup

Press

Burrë e grua tentojnë të grabisin argjendarinë duke përdorur anti-djersë, përleshen me pronarin

News Desk