Press Online
MAQEDONI

Stabilizohen infektimet e reja me Covid-19, rritet vdekshmëria

Pas disa ditë rresht, numri i rasteve të reja me Covid-19 është stabilizuar në vendin tonë. Kështu sot, nga 7 932 testime me Covid-19 kanë rezultuar pozitivë 1 171, ndërsa dje kanë qenë 1 375, edhe incidenca e rasteve pozitive është ulur në rreth 14 %. Ndërsa rastet pozitive janë ulur, vdekshmëria është rritur krahasuar me ditët e kaluara.

\Sot janë regjistruar 10 viktima, dje kanë qenë 4, ndërsa pardje vetëm 2. Kurse numri total i viktimave që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 8 012. Instituti i Shëndetit Publik konfirmon edhe 204 persona të shëruar, ndërsa rastet aktive në vend kanë rritur në 9 168.

Lajme të ngjashme

Mickoski: VMRO-DPMNE propozon uljen e numrit të deputetëve nga 120 në 90

Press

Një i lënduar në zjarrin në Tetovë i cili i kaploi dy shtëpi

Press

Kovaçevski dhe Mickoski janë dakorduar për takim të përbashkët

Press

Sela takon deputetin e PD-së, Tomor Alizoti, e djathta dhe shqiptarët temë diskutimi

Press

Të rinjtë, të zhgënjyer me procesin eurointegrues

Press

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

Press