Press Online
MAQEDONI

Përfundon mbledhja e Komisionit për Sëmundje Infektive për masat e reja

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se anëtarët e Komisionit për Sëmundje Infektive kanë diskutuar për më tepër masa për të cilat në mënyrë shtesë do të merren vendime dhe konkluza.

Komisioni ka shqyrtuar edhe propozimin për shkurtimin e kohës për izolim të personave pozitiv me koronavirus, të cilët janë raste asimptomatike.
Për këtë propozim anëtarët do të sjellin vendim në ditët në vazhdim.

Në takimin e sot Komisioni ka diskutuar edhe për ndryshimin eventual të gjysmëvjetorit të dytë të viti shkollor 2021/2022.

Vendimi në lidhje me këtë propozim do të miratohet para fillimit të gjysmëvjetorit të dytë, sepse do të jetë e rëndësishme se si do të jetë gjendja epidemiologjike në shtet.

Vendimi për fillimin e gjysmë vjetorit të dytë do të miratohet në bashkëpunim me Ministrinë e Arismit dhe Shkencës

Lajme të ngjashme

Mickoski: VMRO-DPMNE propozon uljen e numrit të deputetëve nga 120 në 90

Press

Një i lënduar në zjarrin në Tetovë i cili i kaploi dy shtëpi

Press

Kovaçevski dhe Mickoski janë dakorduar për takim të përbashkët

Press

Sela takon deputetin e PD-së, Tomor Alizoti, e djathta dhe shqiptarët temë diskutimi

Press

Të rinjtë, të zhgënjyer me procesin eurointegrues

Press

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

Press