Press Online
MAQEDONI

Hidhet gurthemeli për ndërtimin e shkollës fillore në Vizbeg

Brenda 18 muajve do të zgjidhet problemi i nxënësve të Vizbegut që të kenë një shkollë në lagjen e tyre.Një premtim i kahmotshëm që nga viti 2014 sot u zgjodh me hudhjen e gurëthemelit.

Në ceremoninë e sotshme morën pjesë Zv. Kryeministri i parë Artan Grubi,ministrja e Arsimit Milla Carovska dhe kryetari i Komunës së Butelit Darko Kostovski ish kryetari i komunës dhe shumë banorë të vendit.

Shkolla fillore do të kapë permasa prej 4000metra katrorë dhe do tubon rreth 500 nxënës me 17 paralele.Siç premtuan ato brenda 18 muajve duhet te kompletohet ndërtimimi i shkollës dhe nxënësit të fillojnë me mësim.

Lajme të ngjashme

Mickoski: VMRO-DPMNE propozon uljen e numrit të deputetëve nga 120 në 90

Press

Një i lënduar në zjarrin në Tetovë i cili i kaploi dy shtëpi

Press

Kovaçevski dhe Mickoski janë dakorduar për takim të përbashkët

Press

Sela takon deputetin e PD-së, Tomor Alizoti, e djathta dhe shqiptarët temë diskutimi

Press

Të rinjtë, të zhgënjyer me procesin eurointegrues

Press

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

Press