Press Online
MAQEDONI

Arrestohen dy shtetas të Serbisë në Maqedoninë e Veriut! Kapen duke transportuar emigrantë nga Kuba

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në vendkalimin kufitar “Bogorodicë” janë arrestuar dy shtetast të Serbisë, përcjell TV21. 20-vjeçari F.S. dhe 19-vjeçari B.E. janë kapur gjatë transportit të paligjshëm të emigrantëve nga Kuba.

“Gjegjësisht, në afërsi të pikës së karburantit në Smokvicë, gjatë kontrollit të automjetit të pasagjerëve “Golf”, me targa të Serbisë, i drejtuar nga F.S., ku pasagjer ishte edhe B.E, është konstatuar se në veturë po transportoheshin 9 emigrantë. nga Kuba, të cilët kanë hyrë ilegalisht në vend”, thuhet në njoftimin e MPB-së

Lajme të ngjashme

Mickoski: VMRO-DPMNE propozon uljen e numrit të deputetëve nga 120 në 90

Press

Një i lënduar në zjarrin në Tetovë i cili i kaploi dy shtëpi

Press

Kovaçevski dhe Mickoski janë dakorduar për takim të përbashkët

Press

Sela takon deputetin e PD-së, Tomor Alizoti, e djathta dhe shqiptarët temë diskutimi

Press

Të rinjtë, të zhgënjyer me procesin eurointegrues

Press

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

Press