Press Online
SPORT

Carvajal humb finalen, del pozitiv me COVID-19

Dani Carvajal ka dal pozitiv me COVID-19 dhe si pasojë e kësaj, ai do të humbasë finalen e Superkupës së Spanjës.

Real Madridi ka njoftuar në mëngjesin e së premtes se mbrojtësi i djathtë, Dani Carvajal, pas testeve për COVID-19 ka rezultuar pozitiv dhe është izoluar menjëherë.

Ai do të humbasë finalen e Superkupës së Spanjës që Real Madridi do të zhvillojë të dielën me Athletic Bilbaon.

Në Madrid tani ekziston frika që nesër dhe pasnesër, që do të bëhen së paku edhe dy teste për COVID-19, mund të rezultojnë pozitivë futbollistë të tjerë, pas kontakteve me Carvajalin.

Lajme të ngjashme

Nga Napoli te Juventusi, shumë emra të mëdhenj duan Bajramin

News Desk

Messi nuk mburret, por veturat e tij vlejnë sa dyfishi i atyre të Ronaldos

News Desk

‘The Athletic’: Ronaldo u shqetësua se nuk do të zinte vend te Man City

News Desk

Man United jashtë garës për Haalandin

News Desk

Njukasëll afër firmës me Zapata-n, cakun kryesor në këtë merkato

News Desk

E thotë vet Mourinho: Nuk jam i interesuar për Everton, i kam dhënë fjalën Romës

News Desk