Press Online
MODË

Camila Cabello zbulon ‘luftën e vazhdueshme’ me imazhin e trupit dhe si e bën prioritet trajtimin e shëndetit të saj mendor

Camila Cabello foli për ‘luftën e saj të vazhdueshme’ me imazhin e trupit nën mikroskopin e të famshmëve dhe se si i jep përparësi shëndetit të saj mendor në një intervistë të re të martën.

25-vjeçarja tha se pamja e mrekullueshme para kamerës ndonjëherë përgënjeshtron atë që duhej për të arritur atje, duke pranuar se ajo ‘ka kaluar kohë të keqe’.

Në bisedën e saj me People, Cabello tha se shikon shembujt e vendosur nga shoqja e saj Selena Gomez, për të cilën ajo mendon se është ‘një person me vlera të mëdha’ për t’u imituar.

“Njerëzit shpesh mund t’i shikojnë këto foto të të famshmëve dhe duan të ndryshojnë dietën e tyre ose të aspirojnë për këtë. Mendova se ishte e rëndësishme për mua të thosha, ‘Hej, kjo nuk është domosdoshmërisht diçka për të aspiruar. Mund të dukem në një farë mënyre, por kam kaluar shumë kohë të keqe dhe kjo nuk është një gjë e mirë”, tha ylli i popit
Duke shtuar: “Unë nuk kam një zgjidhje dhe jam duke luftuar me të gjatë gjithë kohës, edhe pas atij postimi. Në Met Gala, unë gjithashtu luftova me të. Është një luftë gjithnjë e pranishme dhe mendoj se shumë gra ndihen kështu”.Këngëtarja pranoi se ajo shpesh e krahason veten me gra të tjera që sheh në rrjete sociale dhe fshin përkohësisht aplikacione si Instagram dhe TikTok për të hequr negativitetin. Cabello ka qenë e hapur për luftën e saj me ankthin dhe imazhin e trupit dhe së fundmi ka zbuluar se ka bërë terapi të gjerë.Camila tha: “Ajo është super empatike, besnike dhe e ndershme. Ne kemi grupin tonë të vogël dhe shoqërohemi, dhe të gjitha bisedat tona janë reale. Ndjehem sikur ajo nuk po shtiret kurrë dhe nuk më duket sikur duhet të shtirem rreth saj. Këto janë miqësitë më të vlefshme”. /Telegrafi/

Lajme të ngjashme

Të gjitha fustanet e kësaj vere kanë një gjë të përbashkët që rikthehet në modë

Press

Modelja shqiptare jep lajmin e bukur: Jam shtatzënë për herë të parë

News Desk

Grimes nxjerr në ankand aksesorët e saj të “Met Gala” për të ndihmuar Ukrainën

News Desk

Super kombinime të syzeve të diellit dhe veshjeve

Press

Victoria Beckham këmbëngul se dëshira për të qenë e dobët është jashtë mode sepse gratë tani duan figura më të plota

News Desk

Barbie nderon stilisten Vera Wang me një kukull të re

News Desk