Press Online
KURIOZITETE

Mënyra e lehtë se e lirë për të larguar milingonat

Nuk mund të mohohet se pak rreze dielli kanë fuqinë të vendosin këdo në një humor të mirë.

Por ka një gjë të keqe që vjen bashkë me motin më të ngrohtë – milingonat.Për fat të mirë, fansat e zonjës Hinch kanë ndarë metodat e tyre shumë të dobishme që mund të ndihmojnë në zhdukjen e dëmtuesve. Dhe ndoshta lajmi më i mirë nga të gjithë? Produktet më të rekomanduara kushtojnë shumë pak

Nuk mund të mohohet se pak rreze dielli kanë fuqinë të vendosin këdo në një humor të mirë.

Por ka një gjë të keqe që vjen bashkë me motin më të ngrohtë – milingonat.

Për fat të mirë, fansat e zonjës Hinch kanë ndarë metodat e tyre shumë të dobishme që mund të ndihmojnë në zhdukjen e dëmtuesve. Dhe ndoshta lajmi më i mirë nga të gjithë? Produktet më të rekomanduara kushtojnë shumë pak.

Siç raportohet, një grua shkoi në një grup në Facebook për të apasionuarit pas pastrimit dhe kërkoi mjete që mund të ndihmojnë për të hequr qafe milingonat – duke shtuar se ajo kishte provuar tashmë uthullën e zakonshme dhe ujin e nxehtë, por pa dobi.

Milingonat mund të përdoren për të zbuluar kancerin sepse mund të nuhasin sëmundjen si qentë, sugjeron studimi

Dhe gruaja u përmbyt me sugjerime të ndryshme – nga portokalli dhe uthulla, sheqer pluhur, zbardhues dhe dezinfektues duarsh. Duke marrë në seksionin e komenteve, një fans i pastrimit këshilloi: “Lëvoren e portokallit në uthull për dy javë, më pas hidheni në një shishe me spërkatje”.

Një i dytë shkroi: “Ne kemi pasur një problem me milingonat për pesë vitet e fundit. Ne kemi përdorur shumë pluhura të ndryshme të milingonave, sprej, pasta dhe asgjë nuk funksionoi. Pastaj vitin e kaluar u lodha shumë, bëra një përzierje me një pjesë të sheqerit pluhur dhe një pjesë të sodës së bukës dhe e spërkata në foletë në kopsht. “Të gjithë më thanë të mos e bëja, duke më thënë se është një përzierje sheqeri pluhur, do t’i tërheqë ata dhe do ta përkeqësojë atë”.

“E bëra një herë, e lashë për një javë, pastaj e përsërita përsëri dhe derdha ujë të nxehtë sipër. Foletë u thanë menjëherë pas kësaj. Zakonisht shfaqen rreth mesit të shkurtit për ne dhe nuk janë kthyer më këtë vit – kështu që funksionon!”. /Telegrafi/

Lajme të ngjashme

Superjahti me “sy” gjigant xhami

Press

Sa fitojnë mësuesit në Zvicër?

Press

Kjo foshnje lindi në tualetin e aeroplanit

Press

Pse femrat bëjnë më shumë kërkesa për divorc në krahasim me meshkujt?

Press

Kosovari vjen me biçikletë nga Zvicra, shpërthen në lot: S’ka kush më pret, prindërit më kanë vdekur

Press

Zbuloni një trëndafil dhe zbuloni kur do iu realizohet dëshira

Press