Press Online
KURIOZITETE TEKNOLOGJI

Musk thotë se ka pezulluar përkohësisht procedurat e blerjes së Twitterit

Elon Musk ka pohuar se blerja e Twiiter për 44 miliardë dollarësh është “në pritje” shkaku i një raporti mbi numrin e madh të llogarive të padëshiruara dhe false në rrjetin social.

“Marrëveshja me Twitterin përkohësisht është në pritje pasi po presim detaje që mbështesin vlerësimin se llogaritë e padëshiruara/fake janë me të vërtetë më pak se 5% të përdoruesve”.MDAU është një metrikë kyç në përcaktimin e vlerës së kompanive të mediave sociale, pasi përdoret për të ndihmuar në llogaritjen e sasisë së të ardhurave nga reklamat që platforma është në gjendje të bëjë. /Telegrafi/

Lajme të ngjashme

Mercedes shet veturën më të shtrenjtë në histori

Press

Superjahti me “sy” gjigant xhami

Press

Kalojmë me të 1/3 e jetës sonë, ja si po përdoret interneti në mbarë botën

Press

Më shumë se 200 aplikacione kanë shpërndarë spyware për vjedhjen e të dhënave

Press

Sa fitojnë mësuesit në Zvicër?

Press

Kjo foshnje lindi në tualetin e aeroplanit

Press