Press Online
MAQEDONI SHËNDETI

Regjistrohen dy viktima dhe 89 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e kaluara janë kryer 1.221 teste, ndërsa janë regjistruar 89 raste të reja me COVID-19.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 87 pacientë të shëruar nga COVID-19.Një person i vdekur nga Shkupi (85 vjeç) është regjistruar gjatë 24 orëve të fundit. Sipas regjistrit të personave të vdekur me diagnozë COVID-19 nga “Termini Im”, ka ndërruar jetë edhe një person nga Shkupi (70 vjeç) më 30.04.2022.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 310.684, numri i të shëruarve është 300.761, numri i të vdekurve është 9.289, ndërsa numri i rasteve aktive është 634./Telegrafi/

Lajme të ngjashme

8 shenjat se keni mungesë të zinkut në trup

Press

Në Shipkovicë të Tetovës gjatë gërmimit janë gjetur dy thasë me granata

Press

Pse këmbët tuaja fryhen në verë dhe çfarë të bëni për këtë

Press

Paralajmërimi i OBSH’së për rastet e lisë së majmunëve

Press

Arrestohet një kontrabandist i migrantëve

Press

LSDM: VMRO-DPMNE është parti kriminale

Press