Press Online
SHËNDETI

Bëjeni këtë masazh në abdomen dhe asnjëherë më nuk do të keni probleme me kapsllëkun

Ky lloj i masazhit është i bazuar në mjekësinë kineze ku parasheh prekjen e stomakut vetëm me duar – për dy minuta në ditë

Kryerja e këtij masazhi e pastron dhe detoksikon organizmin, duke ndihmuar në përshpejtimin e metabolizmit, përmirësimin e sistemit të tretjes si dhe dhimbjeve që i shkakton kapsllëku, transmeton Telegrafi.

Para se të filloni, keni parasysh se nuk duhet ta bëni këtë masazh në këto rrethana:

– Menjëherë pasi të keni ngrënë ushqim

– Nëse jeni shtatzënë

– Nëse keni gurë në fshikëz apo veshkë

– Nëse vuani nga shtypja e lartë e gjakut

– Nëse keni ulcerë në zorrë apo stomak

– Nëse keni gjakderdhje në stomak apo mushkëri

Lajme të ngjashme

8 shenjat se keni mungesë të zinkut në trup

Press

Pse këmbët tuaja fryhen në verë dhe çfarë të bëni për këtë

Press

Paralajmërimi i OBSH’së për rastet e lisë së majmunëve

Press

3 Lëngjet më të mira kundër konstipacionit për tretjen e mirë

Press

Disa këshilla të thjeshta për të parandaluar rrudhat

Press

A duhet dhënë si suplement Omega-3 fëmijëve

Press