Press Online
SPORT

Kjo është oferta që Reali ia ka bërë Viniciusit

Real Madridi ka filluar të bëjë hapa konkretë drejt “blindimit” të talentit të tyre, Vinicius Junior.

Anësori brazilian ka shkëlqyer këtë edicion me Real Madridin dhe “Los Blancos” duan të rinovojnë kontratën e tij, transmeton Gazeta Express

Sipas MARCA-s, Real Madridi i ka bërë ofertë për kontratë deri në vitin 2028.

Paga e propozuar nga Real Madridi për brazilianin është 10 milionë euro në vit.

Përveç kësaj, Real Madridi gjithashtu dëshiron ta rrisë klauzolën e tij të lirimit nga 350 milionë sa është momentalisht në 1 miliard.

Lajme të ngjashme

Ky është objektivi kryesor i Realit, pasi dështoi me Mbappen

Press

Mbappe: Jam shumë i lumtur që do ta vazhdoj aventurën me PSG-në

Press

Bale drejt rikthimit në Angli?

Press

Arrihet marrëveshja për rikthimin e Pogbas te Juventusi, këto janë detajet

Press

Arrihet marrëveshja, Thomas Strakosha kalon si lojtar i lirë te klubi i njohur anglez

Press

Juventusi vendos për Moratan

Press