Press Online
SPORT

Juventusi vendos për Moratan

Juventus i ka thënë sulmuesit Alvaro Morata se nuk do ta blejnë përfundimisht nga Atletico Madrid, sipas raportimeve në Spanjë.

Ish-sulmuesi i Real Madrid dhe Chelsea ka qenë në Juventus për dy sezone në periudhën e tij të dytë me klubin dhe Zonja e Vjetër ka opsionin për ta bërë marrëveshjen të përhershme për 35 milionë euro.

Megjithatë, Marca raporton se Juventus ka vendosur të mos paguajë shumën e nevojshme.

Morata ka qenë i lidhur me një lëvizje te Barcelona, ​​por raportet e fundit në Spanjë sugjerojnë se ai mbetet një opsion rezervë nëse skuadra katalanase nuk arrin të transferojë sulmuesin, Robert Lewandowski.

Periudha e parë e reprezentuesit spanjoll me Juventusin ishte nga viti 2014 deri në vitin 2016, kur ai ndihmoi Bianconerët në Ligën dhe Kupën e Dyfishtë. Ai gjithashtu shënoi në humbjen në finalen e Ligës së Kampionëve 2015 ndaj Barcelonës.

Ai u kthye në Real Madrid pasi ata ushtronin një klauzolë rikthimi dhe ishte pjesë e skuadrës që mundi Juven në finalen e Ligës së Kampionëve 2017. Pas periudhave te Chelsea dhe Atletico, ai u kthye në Juve si huazim ku fitoi një tjetër Kupë të Italisë.

Lajme të ngjashme

Ish-presidenti i Bayernit: Barcelona të ndalojë ofertat për Lewandowskin

Press

Mallorca i ofroi veç 8 milionë euro për Muriqin, u refuzua nga Lazio

Press

Zyrtare: Lukaku rikthehet tek Interi

Press

Kupa e Botës po afron, ju njohim me disa kuriozitete të kësaj gare madhështore

Press

Nën hapat e të atit, Cristiano Jr nuk humb kohë, stërvitet së bashku me Ronaldon

Press

Sterling arrin marrëveshje personale me Chelsean

Press