Press Online
MAQEDONI

Arrestohet një kontrabandist i migrantëve

Në autostradën A1, tek tuneli Demir Kapi, mbrëmë në ora 19:50 minuta nëpunësit policorë nga Stacioni policor për në vendkalimin kufitar “Bogorodicë” e arrestuan N.C. (54) nga Kosova.

Siç informuan sot nga MPB-ja, gjatë kontrollit të automjetit “folksvagen turan” me targa të Kosovës, janë gjetur shtatë persona – emigrantë nga Pakistani.

N.C. është arrestuar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të parashtrohet kallëzim përkatës.

Lajme të ngjashme

Ahmeti: Jemi në rrugë të duhur, duhet të punojmë së bashku!

Press

Talat Xhaferi mbetet kryetar i kuvendit

Press

Gencovska: Nuk ka propozim të ri francez, gjithçka varet nga Shkupi

Press

Mickoski: Pushteti propozimin e ri francez ta publikojë në ueb-faqen e Qeverisë

Press

Kovaçevski: Propozimi i ri francez do të kaloj në të gjitha filtrat para se të merret vendimi final

Press

Mishel: Kemi zgjidhje për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut, tani është koha të thuhet po

Press