Press Online
SPORT

Arrihet marrëveshja, Thomas Strakosha kalon si lojtar i lirë te klubi i njohur anglez

Thomas Strakosha pritet që karrierën ta vazhdojë në Premierligë. Portieri shqiptar raportohet se ka arritur marrëveshje me Fulhamin, klub i cili nga sezoni i ardhshëm do jetë sërish pjesë e elitës së futbollit anglez.

Sipas Gianluca Di Marzios, Strakosha me klubin anglez ka arritur marrëveshje për një kontratë 4-vjeçare, transmeton Gazeta Express.

Mes palëve thuhet se tani mungojnë vetëm edhe detajet e fundit për zyrtarizimin e marrëveshjes. Strakosha i thotë lamtumirë Lazios pas 207 paraqitjeve me ekipin e parë, me të cilin fitoi dy Kupa të Italisë dhe dy Superkupa të Italisë. 27-vjeçari te Fulhami do të kalojë si lojtar i lirë.

 

Lajme të ngjashme

Ish-presidenti i Bayernit: Barcelona të ndalojë ofertat për Lewandowskin

Press

Mallorca i ofroi veç 8 milionë euro për Muriqin, u refuzua nga Lazio

Press

Zyrtare: Lukaku rikthehet tek Interi

Press

Kupa e Botës po afron, ju njohim me disa kuriozitete të kësaj gare madhështore

Press

Nën hapat e të atit, Cristiano Jr nuk humb kohë, stërvitet së bashku me Ronaldon

Press

Sterling arrin marrëveshje personale me Chelsean

Press