Press Online
MAQEDONI

Michel: Personalisht e mbështes Ballkanin e Hapur, e afron Ballkanin Perëndimor me BE-në

Në konferencë me kryeministrin shqiptar Edi Rama, presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, u shpreh se ai personalisht është mbështetës i Ballkanit të Hapur.

Ai tha se një nismë e tillë jep më shumë mundësi për bashkëpunim dhe për të forcuar strukturat ekonomike, si dhe e afron Ballkanin Perëndimor me BE-në.

“Unë personalisht e mbështes Ballkanin e Hapur dhe mendoj që të gjithë duhet të bashkohen në këtë nisëm, sepse do të kenë më shumë mundësi për bashkëpunim dhe për të forcuar strukturat ekonomike. Kjo e afron Ballkanin Perëndimor me BE-në. Kështu favorizohen shkëmbimet ekonomike në rajon”./TVKlan

Lajme të ngjashme

Ahmeti: Jemi në rrugë të duhur, duhet të punojmë së bashku!

Press

Talat Xhaferi mbetet kryetar i kuvendit

Press

Gencovska: Nuk ka propozim të ri francez, gjithçka varet nga Shkupi

Press

Mickoski: Pushteti propozimin e ri francez ta publikojë në ueb-faqen e Qeverisë

Press

Kovaçevski: Propozimi i ri francez do të kaloj në të gjitha filtrat para se të merret vendimi final

Press

Mishel: Kemi zgjidhje për fillim të negociatave me Maqedoninë e Veriut, tani është koha të thuhet po

Press