Press Online
GLOBI

Johnson: Njerëzit janë të tronditur nga ajo që Putin është në gjendje të bëjë

Kryeminstri britanik Boris Johnson nuk mendon se vendi i tij do të përfundojë në luftë me Rusinë. Duke folur në mbyllje të samitit të G7, Johnson tha se po bëhet një punë shumë e madhe që kjo që po ndodh të kufizohet në Ukrainë.Ai dënoi gjithahstu sulmin me raketa ruse në qendrën tregtare në Kremenchuck.

Johnson tregoi se lajmet për sulmin e së hënës u publikuan ndërsa liderët e G7 ishin në seancë. “Është e qartë se gjendja shpirtërore e takimit bëhet edhe më e zymtë,” tha ai.

Johnson shtoi se njerëzit janë të tronditur nga ajo që Putini është në gjendje të bëjë, duke thënë se ky është barbarizëm i plotë. “G7 ka treguar unitet dhe vendosmëri për të mbështetur Ukrainën”, tha Johnson.

Lajme të ngjashme

Çfarë loje po luajnë Arabia Saudite dhe Rusia teksa Biden ‘lutet’ për naftë?

Press

Vrasja e liderit të Al-Kaedës, ShBA: S’ka nevojë për test ADN-je, vdekjen na e konfirmuan burimet e shumta

Press

Austria nis pagesat me 180 euro bonus për çdo fëmijë

Press

Pas 6 muaj luftë, mbërrin në Turqi anija e parë me grurë nga Ukraina

Press

Pelosi: Erdhëm që ta bëjmë të qartë se nuk do ta braktisim Tajvanin

Press

Vrasja e liderit të Al-Kaedës, ShBA: S’ka nevojë për test ADN-je, vdekjen na e konfirmuan burimet e shumta

Press