Press Online
KURIOZITETE

Një mënyrë e thjeshtë për të hequr çamçakëzin nga rrobat

Çamçakëzi në rroba është një nga gjërat më të bezdisshme që mund t’i ndodhë dikujt. Megjithatë, ka disa mënyra të thjeshta që ndihmojnë me këtë problem. Nëse ndiqni hapat e duhur, rrobat nuk do të dëmtohen dhe çamçakëzi do të hiqet lehtësisht.

Tapet

Filimisht duhet të vendosni disa kuba akulli mbi çamçakëz dhe më pas të hiqni copat që do të shkëputen lehtësisht. Më pas, pastrojeni pjesën e mbetur me një leckë.

Rroba

Për të hequr një çamçakëzin nga rrobat, ndiqni procedurën e mëposhtme. Vendosini rrobat në një qese dhe lërini në frigorifer për 1 orë. Ftohja do të bëjë që çamçakëzi të hiqet shumë lehtë. Një mënyrë tjetër për të hequr qafe çamçakëzin është të zieni pak verë të bardhë dhe ta hidhni aty ku ka ngjitur. /abcnews

Lajme të ngjashme

Ishulli që për 6 muaj është i Francës dhe 6 muaj i Spanjës

Press

Ku shkon për pushime familja mbretërore?

Press

Pse gratë jetojnë më shumë se burrat?

Press

1 mijë e 848 persona në Shqipëri e kanë emrin Ronaldo

Press

Trupi i çdo gruaje është gati për plazh, thotë fushata e qeverisë spanjolle

Press

Pse nuk ju lejohet të buzëqeshni në foton e pasaportës?

Press