Press Online
MAQEDONI

Ahmeti: Jemi në rrugë të duhur, duhet të punojmë së bashku!

“Jemi në rrugën e duhur, por duhet të punojmë më shumë për vendin tonë”, kështu tha kreu I BDI-së Ali Ahmeti nga Kuvendi duke folur për interpelancën të cilën opozitarja VMRO e ka ngritur për Talat Xhaferin.

Ai tha se për momentin duhet guximi i të gjithë politikanëve për të zgjidhur problemet e të gjithë qytetarëve.
“Qytetarët ti bashkërëndojnë punët që janë me leverdi për shtetin dhe qytetarët. Kemi bërë punë të mira bashkë me LSDM-në, është shumë e vërtetë. Të lëmë fytyrë që nesër të përshëndetemi në rrugë sepse njerëz jemi”, tha Ahmeti.

Lajme të ngjashme

ESHR: Shkallë e ulët e zbatimit të masave të Qeverisë së Maqedonisë në sektorin e turizmit

Press

Nesër në Shkup, koncerti i madh Peace Festival për përvjetorin e Marrëveshjes së Ohrit

Press

Grubi: Ndërtojmë të ardhme të re, duke mos lejuar përsëritjen e krimeve që errësojnë horizontin

Press

Qyçuk: Nëse bullgarët nuk përfshihen në Kushtetutë, kjo do ta bllokojë rrugën e Maqedonisë së Veriut drejt BE-së

Press

Çejku: Ali Ahmetin është kryediplomati më i mirë në RMV

Press

Tilev: Nëse nuk ndodhin ndryshimet kushtetuese, negociatat me BE-në nuk do të mund të vazhdojnë

Press