Press Online
RAJONTOP LAJM

Anëtarësimi i RMV-së dhe Shqipërisë në BE/ Ja kur pritet të mbahet konferenca e parë ndërqeveritare

Të enjten e ardhshme pritet të mbahet konferenca e parë ndërqeveritare për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë në Bashkimin Europian.

Nga foltorja e Kuvendit, kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla u shpreh se ka një dakordësi të 27 vendeve të Bashkimit Evropian për të mbajtur javën e ardhshme konferencën e parë ndërqeveritare për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Më herët edhe kryeministri Rama paralajmëroi për lajme të mira nga Madridi ku ndodhet në kuadër të Samitit të NATO-s.Gjithashtu edhe Presidenti francez, Macron konfirmoi dakordësinë e krerëve të shtetit bullgar për dakordësi në lidhje me ‘ngërçin’ midis Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Lajme të ngjashme

Kurti për takimin e 18 gushtit me Vuçiqin: Dialogu të përfundojë me njohje reciproke

Press

Kurti për shaminë në shkolla: Pragu të jetë nga 16-vjeç, s’është qëndrim i imi i ri

Press

Stoltenberg takohet me Kurtin të mërkurën

Press

Qyçuk: Nëse bullgarët nuk përfshihen në Kushtetutë, kjo do ta bllokojë rrugën e Maqedonisë së Veriut drejt BE-së

Press

Politika në pushim – VMRO do të vendosë për protestat

Press

Referendumi alibi e Mickoskit kundër pushtetit, BE-ja “arma” e fortë e Kovaçevskit!

Press