Press Online
MAQEDONITOP LAJM

Kovaçevski: Propozimi i ri francez do të kaloj në të gjitha filtrat para se të merret vendimi final

Kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski, në një konferencë për shty pranë qeverisë tha se propozimi i ri francez do të shpallet pasi të ketë kaluar të gjitha filtrat, opozitën, presidencën, kuvendin dhe shoqërinë civile. Ai tha se apelon te të gjithë aktorët politikë që të përmbahen nga dezinformatat.

“Do të pasojë një proces i gjerë konsultimi me koalicionin qeveritar dhe më pas me presidentin, parlamentin dhe opozitën, si dhe me sektorin civil, ekspertët dhe publikun e gjerë në vend. Zgjidhjen do ta sjellim së bashku, askush nuk do të anashkalohet.”- tha Kovaçevski.

Lajme të ngjashme

ESHR: Shkallë e ulët e zbatimit të masave të Qeverisë së Maqedonisë në sektorin e turizmit

Press

Nesër në Shkup, koncerti i madh Peace Festival për përvjetorin e Marrëveshjes së Ohrit

Press

Grubi: Ndërtojmë të ardhme të re, duke mos lejuar përsëritjen e krimeve që errësojnë horizontin

Press

Qyçuk: Nëse bullgarët nuk përfshihen në Kushtetutë, kjo do ta bllokojë rrugën e Maqedonisë së Veriut drejt BE-së

Press

Çejku: Ali Ahmetin është kryediplomati më i mirë në RMV

Press

Tilev: Nëse nuk ndodhin ndryshimet kushtetuese, negociatat me BE-në nuk do të mund të vazhdojnë

Press