Press Online
KURIOZITETENË FOKUS

1 mijë e 848 persona në Shqipëri e kanë emrin Ronaldo

Populli shqiptar po duket se është futbolldashës i madh. Kjo të paktën bazuar në emrat e futbollistë të njohur që i kanë trashëguar të rinjtë.

Sipas verifikimit në Agjencinë e Statistikave po del që 1 mijë e 848 persona atje e kanë emrin Ronaldo.

E sigurisht që fajtorë për këtë janë fenomeni brazilian Luiz Nazzario De Lima Ronaldo dhe Cristiano Ronaldo, të cilët i kanë fituar zemrat e adhuruesve të futbollit.

Në listë nuk mungon as Lionel Messi.

336 persona e kanë trashëguar emrin e argjentinasit.

Pjesë e emrave në Shqipëri është edhe legjenda tjetër e futbollit brazilian Romario.

539 persona e kanë emrin e tij.

Ndër të tjera:

121 djem quhen Rivaldo.

231 djem quhen Rikardo (Kaka).

42 djem quhen Maradona.

291 djem quhen Roberto (Biaggio).

289 djem quhen Klisman.

13 djem quhen Ronaldinho.

221 djem quhen Paolo (Maldini).

27 djem quhen Eusebio.

Lajme të ngjashme

Koalicioni rural: Komunat duhet shumë më seriozisht të punojnë në avancimin e barazisë gjinore

Press

Analisti amerikan: Dezinformata ruse dhe lajme të rreme nuk kalojnë në mesin e banorëve të Ballkanit, me përjashtim të Serbisë

Press

Richard Kremer: Kundërshtimet për propozimin francez, emocione të momentit

Press

As “Ilindeni” nuk i bashkon VMRO-në dhe LSDM-në!

Press

Ishulli që për 6 muaj është i Francës dhe 6 muaj i Spanjës

Press

Ku shkon për pushime familja mbretërore?

Press