Press Online
MODË

Këto veshje duhet t’i zgjidhni për festival këtë verë

Shumë njerëz kanë blerë bileta për festivalet më të njohura të verës, me “Sunny Hill Festival” ndër ato që do të zhvillohet këtë javë në Kosovë.

Mund të jetë e ndërlikuar të gjesh ekuilibrin e duhur midis rehatisë, prakticitetit dhe stilit kur zgjedh një veshje të përshtatshme për mot të paparashikueshëm dhe të qëndrosh në këmbë gjatë gjithë kohës.

Stilistja e famshme e modës Ellis Ranson, e cila krenohet me mbi 87 mijë ndjekës në Instagram ndau këshillat e saj rreth kësaj teme.

Foto: Sunny Hill Festival/Facebook

Ellis tha: “Më në fund sezoni i festivaleve është kthyer, pasi pashë të gjithë modën në Glastonbury, jam frymëzuar të marr pjesë në çdo festival që mundem kryesisht vetëm për veshjet”.

“Nëse dyshoni, një fustan i thurur me grep dhe çizme janë idealet! Thurjet me grep ka bërë një rikthim të madh dhe nuk është vetëm për plazh, po e shohim kudo edhe në aksesorët tuaj. Disa gërsheta të lirshme mund të kompletojnë totalisht pamjen tuaj”.

Foto: Sunny Hill Festival/Facebook

“Trendet e viteve 2000 janë kthyer gjithashtu dhe ka vend më të mirë për t’i veshur ato sesa një festival? Fustanet e shkurtra, korset dhe pantallonat e gjera janë të lehta për t’u përdorur për një pamje të bukur”.

Disa veshje që mund t’i përdorni si inspirim për festivale ua sjellim më poshtë:

Bluzë me detaje të veçanta poshtë

Çizme

Pantallona të shkurtra xhins

Fustan i thurur me grep

Çanta me rrip

Fustan i shkurtër

Xhaketë

Xhaketë xhins

Bluzë e shkurtër

Bluzë e gjerë

Syze dielli

/Telegrafi/

Lajme të ngjashme

Tendencat më joshëse të fundeve të verës, modelet që ju sjellin freskinë

Press

Si t’i zgjidhni xhinset e përsosura pa i provuar – tri truqe me cilindo model

Press

Stili i përkryer elegant i biznesit: Lidhni një shami rreth qafës me vetëm disa lëvizje

Press

Nga një copë pëlhure mund të bëni një sërë veshjesh – nga shalli deri te fustani

Press

Tendencat më joshëse të fundeve të verës, modelet që ju sjellin freskinë

Press

4 tendencat më të nxehta të kapelave të verës 2022

Press