Press Online
SHOWBIZ

Rita Ora thekson sërish se është krenare që ka lindur në Prishtinë

Në tërë botën është publikuar harta interaktive, Tjukanovt Github, ku zbulon vendlindjet e të famshmëve në mbarë globin.

E po ashtu kjo hartë ndau edhe vendlindjen e artistes shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, shkruan lajmi.net.

Ora në InstaStory publikoi një pamje pamje të hartës së Kosovës në Tjukanoft, ku theksohet Prishtina si vendlindja e saj.

Rikujtojmë se Rita është lindur në kryeqytetin kosovar më 26 nëntor të vitit 1991, si fëmija i dytë i prindërve Besnik dhe Vera Sahatçiu.

Lajme të ngjashme

Nesër në Shkup, koncerti i madh Peace Festival për përvjetorin e Marrëveshjes së Ohrit

Press

E akuzuan për “photoshop”, revoltohet Arjola Demiri: Kam lindur 3 fëmijë, nuk m’i kanë dhuruar

Press

“Turp t’ju vijë, fundërrina”, Dafina Zeqiri reagon ashpër pas akuzave nga ndjekësi

Press

“Dhimbje Dhimbje” kënga e radhës e Dafina Zeqirit

Press

Ronaldo nxjerr në shitje aeroplanin 20 milionësh

Press

A po vjen dasma e Ledrit dhe Sarës? (VIDEO)

Press