Press Online
MODË

Stili i përkryer elegant i biznesit: Lidhni një shami rreth qafës me vetëm disa lëvizje

Në stilin e biznesit, shamitë duken pothuajse perfekt. Mjafton të vishni pantallona, një këmishë të bardhë të thjeshtë dhe të lidhni një shami në qafë.

Ky stil është ideal për takime, punë në zyrë ose drekë biznesi. Ajo frymon elegancë, kështu që nuk mund të gaboni nëse keni nevojë për një stil biznesi, transmeton Telegrafi.

Shamitë janë një nga aksesorët që thuajse nuk del kurrë nga moda dhe vetëm me disa lëvizje mund të krijoni formën e përsosur.

Ka shumë mënyra se si mund të lidhni një shami rreth qafës dhe në video shikoni se cilat janë dhe zgjidhni atë që ju pëlqen më shumë:

 

Lajme të ngjashme

Tendencat më joshëse të fundeve të verës, modelet që ju sjellin freskinë

Press

Si t’i zgjidhni xhinset e përsosura pa i provuar – tri truqe me cilindo model

Press

Këto veshje duhet t’i zgjidhni për festival këtë verë

Press

Nga një copë pëlhure mund të bëni një sërë veshjesh – nga shalli deri te fustani

Press

Tendencat më joshëse të fundeve të verës, modelet që ju sjellin freskinë

Press

4 tendencat më të nxehta të kapelave të verës 2022

Press