Press Online
MAQEDONI

Moti sot

Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri 20, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë prej 29 deri 37 gradë. Indeksi UV do të jetë 8.

Në Shkup moti do të jetë me diell me vranësira mesatare dhe me erë të lehtë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet deri në 15 gradë Celsius, ndërsa ajo mesatare do të mbërrijë deri në 35 gradë.

DPHM paralajmëron se deri të shtunën do të mbajë mot i qëndrueshëm me rritje të temperaturave të ditës. Gjatë fundjavës në orët e pasdites dhe të mbrëmjes do të ketë zhvillim të paqëndrueshmërisë lokale me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të fortë. Të dielën do të fryjë erë e fortë veriore që do të shkaktojë rënie të temperaturave prej 2 deri në 4 gradë Celsius.

Lajme të ngjashme

ESHR: Shkallë e ulët e zbatimit të masave të Qeverisë së Maqedonisë në sektorin e turizmit

Press

Nesër në Shkup, koncerti i madh Peace Festival për përvjetorin e Marrëveshjes së Ohrit

Press

Grubi: Ndërtojmë të ardhme të re, duke mos lejuar përsëritjen e krimeve që errësojnë horizontin

Press

Qyçuk: Nëse bullgarët nuk përfshihen në Kushtetutë, kjo do ta bllokojë rrugën e Maqedonisë së Veriut drejt BE-së

Press

Çejku: Ali Ahmetin është kryediplomati më i mirë në RMV

Press

Tilev: Nëse nuk ndodhin ndryshimet kushtetuese, negociatat me BE-në nuk do të mund të vazhdojnë

Press