Press Online
TEKNOLOGJI

Musk planifikon ndryshimin e radhës në Twitter, çfarë do të ndodhë me postimet

Së shpejti do të mund të shkruanin postime të gjata në Twitter, sipas një deklaratë të pronarit të ri të platformës, Elon Musk. Musk nuk dha detaje mbi ndryshimet e planifikuara.

Sot nëse shkruani në Twitter, postimi nuk mund të jetë më i gjatë se 280 karaktere. Kufiri u dyfishua në vitin 2017, pasi deri atëherë postimet nuk mund të kalonin 140 karaktere.

Diçka e tillë në Twitter është konsideruar gjithmonë si pjesë e hijeshisë së tij ose një pengesë – në varësi të këndvështrimit të dikujt.

Musk ka ndërmarrë ndryshime thelbësore në mënyrën se si funksionon platforma që kur e bleu atë për 44 miliardë dollarë në fund të muajit të kaluar./abcnews.al

Lajme të ngjashme

Kujdes: Po vidhen me të madhe kartelat bankare nga hakerët

Press

Mund të përdorni telefonin tuaj në avion, KE miraton përdorimin e 5G në fluturim

Press

110 vjet shtet, Google uron shqiptarët për Pavarësinë

Press

Meta dhe Twitter po shkurtojnë stafin, TikTok planifikon të shtojë punonjësit

Press

Ky truk zbulon se kush e shikon më shpesh profilin tuaj në Instagram

Press

Parashikimi i kompanisë: Shitjet e iPhone 14 do të ulen për shkak të kufizimeve nga Covid

Press