Press Online
SPORTZgjedhja e redaktorit

E jashtëzakonshme: Cristiano Ronaldo bëhet personi i parë që arrin 500 milionë ndjekës në Instagram

Ylli i Manchester United, Cristiano Ronaldo ka qëndruar në krye të lojës së futbollit për dy dekada. Përveç vlerësimeve të shumta dhe çmimeve që ka fituar përgjatë karrierës, Ronaldo i ka ndërtuar vetes edhe një platformë ku e gjithë bota mund ta shohë atë.

Fituesi i pesë Topave të Artë është një nga individët më me ndikim në planet, falë perandorisë që ka ndërtuar. Ai së fundmi ka arritur në 500 milionë ndjekësve në Instagram, i vetmi që ka arritur këtë shifër deri më tani në këtë platformë. Ronaldo bëri që interneti të merrte flakë, me ndihmën e yllit tjetër të futbollit dhe rivalit të tij, Lionel Messit.

Lajme të ngjashme

Interi mund të detyrohet që ta shesë lirë Skriniarin në PSG

Press

A mund ta thyejë mallkimin në Botëror, Cristiano Ronaldo

Press

Boksieri shqiptar e nokauton serbin qysh në raundin e parë

Press

FIFA hap procedurë disiplinore kundër Serbisë

Press

“Perandoria e Cristiano Ronaldos” që gjeneron fitime 200 milionë euro në vit

Press

Mbappe homazh për Pele: Lutuni për Mbretin

Press