Press Online
TEKNOLOGJI

Ky truk zbulon se kush e shikon më shpesh profilin tuaj në Instagram

Instagram ka shumë veçori interesante por a mund ta shihni se kush e shikon profilin tuaj? Instagram nuk i lejon përdoruesit të shohin se kush e shikon profilin e tyre. Pra, nëse shikoni profilin e dikujt dhe pëlqeni apo komentoni një postim, nuk ka asnjë mënyrë që ata të dinë se kush i sheh fotot.

Në një farë mase, është e mundur të shihet se kush i ka parë fotot dhe videot tuaja në Instagram – por kjo vlen vetëm për “Stories”. Nëse llogaria juaj nuk është private, ndjekësit por dhe personat që nuk iu kanë “follow” mund të shikojnë se çfarë postoni në Instagram Stories.

Megjithatë, ekziston një truk shumë i thjeshtë që zbulon se kush e shikon profilin tuaj më shpesh duke iu referuar Stories. Nga të gjithë personat që kanë parë postimin tuaj, në krye do të renditen ata që e shohin më së shumti profilin tuaj në Instagram.

Si të dini se kush e ka parë profilin tuaj në Instagram

/abcnews.al

Lajme të ngjashme

Kujdes: Po vidhen me të madhe kartelat bankare nga hakerët

Press

Mund të përdorni telefonin tuaj në avion, KE miraton përdorimin e 5G në fluturim

Press

110 vjet shtet, Google uron shqiptarët për Pavarësinë

Press

Meta dhe Twitter po shkurtojnë stafin, TikTok planifikon të shtojë punonjësit

Press

Musk planifikon ndryshimin e radhës në Twitter, çfarë do të ndodhë me postimet

Press

Parashikimi i kompanisë: Shitjet e iPhone 14 do të ulen për shkak të kufizimeve nga Covid

Press