Press Online
KURIOZITETEZgjedhja e redaktorit

6 vendet më të lira për të jetuar, mes tyre edhe Shqipëria

Shqipëria, Rumania, Bullgaria, Republika Çeke, Polonia dhe Sllovenia janë klasifikuar si 6 vendet më të lira për të jetuar sipas ShengenVisa.

Në një shkrim të gjatë ShengenVisa, bën të ditur se kushtet e përballueshme të jetesës e kanë bërë Shqipërinë të pëlqyer për shumë të huaj.

Sipas medias, 420 dollarë në muaj janë të mjaftueshme për të jetuar në Shqipëri, pa përfshirë qiranë. Tirana konsiderohet një nga qytetet më të përballueshme ekonomikisht në Ballkan.

Tirana është e njohur për baret, klubet dhe kafenetë, si dhe për muzetë dhe monumentet historike. Pas tij vjen Durrësi si destinacioni më i madh detar në Shqipëri që është cilësuar nga shengen visa si një parajsë e udhëtarëve.

Ndërsa Saranda, e njohur si perla e jugut, është një nga qytetet më të populluara në vend. Sipas “ShengenVisa”Ka plazhe të mrekullueshme dhe një pamje mahnitëse. Dhe sipas standardeve evropiane, është jashtëzakonisht i lirë dhe një nga vendet më të bukura ku mund të jetohet. /Gazeta Express

Lajme të ngjashme

Gafa e mësueses: Fjalën HAHET që nxënësi e ka shkruar drejt, ia heq shkronjën H, e bën HAET

Press

Truri i adoleshentëve po ‘plaket’ më shpejt…

Press

Fshati ku s’ka gjoba parkimi dhe i tëri mund të merret me qira

Press

Markov: Shkupi në vitin 2023 mund të fillojë negociatat reale me BE-në, Zoran Zaev në Sofje shihet si një politikan dialogu

Press

5 ndryshime mes grave dhe burrave që duken të çuditshme, por e kanë një shpjegim

Press

Quhet Tulipa Albanica, tulipani i kuq më i rrallë në botë gjendet në Shqipëri

Press