Press Online
KRONIKA E ZEZË

Kartmonedha “100 euroshe” false / Padi penale për 39 vjeçarin nga Shkupi

Një 39 vjeçar nga Shkupi është paditur penalisht nga ana e Sektorit pë Punë të Brendshme në Tetovë, pasi tek ai janë gjetur kartmonedha false. Siç thuhet në raportin e MPB-së, ekspertizën e kartmonedhave është bërë nga Banka Popullore e Maqedonisë.

“SPB Tetovë ka paraqitur kallëzim penal kundër O.I(39) nga Shkupi për shkak të ekzistimit të shkaqeve të dyshimit për veprën penale “falsifikim i parave”. Me datë 25.08.2022 në Tetovë, zyrtarët policorë kanë kryer ekzaminimin e të paraqiturit, gjatë të cilit janë gjetur 29 kartëmonedha në prerje nga 100 euro, për të cilat pas ekspertizës nga Banka Popullore e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë konstatuar se janë të falsifikuara”, thuhet në raportin e MPB-së./KlanMacedonia

Lajme të ngjashme

Policia e Maqedonisë në aksion, parandalohet kontrabanda e cigareve nga Greqia

Press

Një fëmijë nga Shkupi vdes në aksidentin mes dy veturave dhe një motoçiklete

Press

Shqiptarët në Kumanovë ftohen në biseda informative

Press

Shkupjani gjeti një kuletë dhe me letërnjoftimin e huaj “ia zbraz” llogarinë bankare pronarit të saj

Press

“Alarmet për bomba”, ngritët padi penale për veprën “terrorizëm”

Press

Dy të arrestuar për vjedhje në stacion hekurudhor të Kumanovës

Press