Press Online
SPORT

Kupa e Botës vazhdon sot me katër ndeshje – luajnë Zvicra, Brazili, Portugalia e Uruguai

Kampionati Botëror 2022 do të vazhdojë sot me katër ndeshje të tjera. Në kuadër të Kupës së Botës 2022 që po zhvillohet në Katar, sot janë në orar ndeshjet e grupit G dhe grupit H, shkruan lajmi.net.

Ditën e nis grupi G, me ndeshjen Zvicër – Kamerun, ndeshje kjo e cila luhet me fillim nga ora 11:00. Më pas, mesditën dhe pasditen e vazhdon grupi H, me ndeshjet Uruguai – Koreja e Jugut dhe Portugali – Gana.

Uruguai e luan ndeshjen e vet me fillim nga ora 14:00, derisa Portugalia luan me fillim nga ora 17:00. Ndërsa, për ta mbyllur ditën duhet kthyer te grupi G, ku Brazili do të përballet me Serbinë.

Lajme të ngjashme

Interi mund të detyrohet që ta shesë lirë Skriniarin në PSG

Press

A mund ta thyejë mallkimin në Botëror, Cristiano Ronaldo

Press

Boksieri shqiptar e nokauton serbin qysh në raundin e parë

Press

FIFA hap procedurë disiplinore kundër Serbisë

Press

“Perandoria e Cristiano Ronaldos” që gjeneron fitime 200 milionë euro në vit

Press

Mbappe homazh për Pele: Lutuni për Mbretin

Press