Press Online
SPORT

Hedhet shorti edhe për Europa League, këto janë katër ndeshjet çerekfinale

Është hedhur shorti për ndeshjet çerekfinale në Europa League.

Këto janë ndeshjet:

Manchester United – Sevilla

Juventus – Sporting

Leverkusen – Union SG

Feynoord – Roma

Në gjysmëfinale fituesi i Man United apo Sevillas do të ndeshet me Juventusin ose Sportingun, ndërsa fituesi i Leverkusenit apo Union SG do të ndeshet me Feynoordin ose Romën.

Finalja e Europa League 2023 do të luhet më 31 maj, duke u lejuar ekipeve disa javë për t’u përgatitur.

Lajme të ngjashme

Pas kritikave që ia bëri lojtarëve e pronarëve, Conte pritet të largohet nga Tottenham

Press

Kosova me vlerën e dytë më të madhe në grupin “I”

Press

E ardhmja e Messit te Kombëtarja e Argjentinës, flet Scaloni

Press

Interi e do De Zerbin në vend të Inzaghit

Press

Rabiot në mes të Juventus dhe Anglisë

Press

Krasniqi mesazh rumunëve: Mos e nënvlerësoni Kosovën pse është vend i vogël, kemi futbollistë që luajnë në Evropë

Press