Press Online
AKTUALEMAQEDONI

Ohër, Ahmeti takohet me Escobar (FOTO)

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka zhvilluar një takim Zëvendës Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit dhe Përfaqësuesin Special për Ballkanin Perëndimor, z. Gabriel Escobar dhe Ambasadoren e SHBA në vendin tonë, znj. Angela Aggeler.

Ahmeti tha se në një takim të tillë diskutuam mbi rëndësinë jetike të zgjidhjes së kontestit mes Kosovës dhe Serbisë për stabilitetin dhe ardhmërinë europiane të mbarë rajonit.

“Shpreha mirënjohje për rolin e jashtëzakonshëm të SHBA-së në të gjitha proceset e paqebërjes dhe konsolidimit demokratik të vendeve të Ballkanit Perëndimor” deklaroi Ahmeti.

Lajme të ngjashme

Shaqiri: Konviktet studentore do të rinovohen urgjentisht, matura shtetërore do të mbahet në kohë

PRESSonline.mk

RMV, gratë durojnë dhimbje të forta duke menduar se kanë menstruacione pa e ditur se kanë endometriozë

Press

Shkollat ​​e mesme me profesione shëndetësore nuk do të regjistrojnë më nxënës të çrregullt

Press

Të gjithë për “Frontin për Europë”, përveç VMRO-së dhe Levicës!

Press

Aksident fatal në rrugën Manastir-Kërçovë, vdes 25- vjeçarja

Press

Këto rrugë janë të mbyllura për qarkullim – LAMM me informacione të rëndësishme për drejtuesit e mjeteve

PRESSonline.mk