Press Online
MAQEDONI

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq, raportohet për dakordim mes palëve

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Raportohet se ka një dakordim mes Kurtit dhe Vuçiq.

Pas pak Borrell do të dalë në konferencë për medie për të dhënë detajet e takimit Kurti-Vuçiq. Gjithashtu sipas Sadikut para mediave do të dalin edhe Kurti dhe Vuçiq.

Lajme të ngjashme

Grubi: Punojmë që VMRO të votojë për ndryshimet kushtetuese

Press

“Nuk ka Qeveri pa shqiptarët, VMRO-DPMNE-ja e humbi partnerin e vetëm, ASH-në”, tha Osmani

Press

Moti sot

Press

Schinas: Koha për hapjen e klasterëve, të realizohen ndryshimet kushtetuese

Press

Grubi: Jam realist, votat për Ndryshimet Kushtetuese do të sigurohen

Press

Youtuberi maqedonas konvertohet nga ortodoks në musliman (VIDEO)

Press