Press Online
RAJON

Takimi i Kurtit dhe Vuçiq pritet të vazhdojë në një hapsirë tjetër

Përfundimi i takimit në mes të Kurtit dhe Vuçiqit ka dal të jetë vetëm një pauzë e shkurtër dhe tashmë të dy liderët janë rikthyer në tryezën e bisedimeve.

Pjesa e parë e këtyre bisedimeve ka zgjatur rreth një orë, ndërkohë tashmë të dy liderët po i vazhdojnë diskutimet rreth Aneksit të Implementimit të propozimit franko-gjerman.

Takimi i tyre pritet të vazhdojë në një hapësirë tjetër. Përfaqësuesi i Lartë i BE-se, Josep Borell do të mbajë konferencë për media pas takimit ku do të flasë për rezultatet.

Lajme të ngjashme

Borrell dhe Escobar i japin fund lojës së Vuçiqit: Marrëveshja për Kosovën është e detyrueshme edhe pa nënshkrimin e tij

Press

Edi Rama kërkon sqarime nga OKB: Pse Beogradi-Prishtina e jo Kosova-Serbia?

Press

Rama, vizitë në Greqi/ Takime me krerët e vendit, fton biznesin të shtojë investimet

PRESSonline.mk

Vuçiq: Të gjitha pikat e marrëveshjes me Kosovën do t’i zbatojë, përveç anëtarësimit në OKB

Press

Serwer: Marrëveshja e Ohrit nuk pati ndonjë përmbajte të madhe

Press

Ish-presidenti i Kroacisë: Kosova të shohë modelin kroat për minoritete

Press