Press Online
AKTUALEMAQEDONIRAJON

Vuçiq: Është arritur një lloj marrëvshje

Presidenti serb Aleksandër Vuciq ka thënë se është i lumtur që është arritur një marrëveshje. Në një prononcim për mediat, Vuçiq tha se nuk ka nënshkruar asgjë.

“Ende flitet për personat e pagjetur, për disa konferenca të donatorëve, por kjo do të varet se si plani i implementimit do të përpunohet tutje. Edhe sonte pala shqitpare do të thekësojë se unë nuk kam nënshkruar asgjë. Kam theksuar faktin që të dyja palët kanë thënë se cilat janë linjat tona, vijat tona të kuqe përktëse që besoj se kemi bërë një hap më tutje. Nuk besoj që ka qenë ndonjë ditë D, megjithatë ka qenë një ditë kogja e gjatë”, tha Vuciq

Tutje ai tha se në këto takime ka pasur biseda të qeta dhe konstruktive.

Lajme të ngjashme

Shaqiri: Konviktet studentore do të rinovohen urgjentisht, matura shtetërore do të mbahet në kohë

PRESSonline.mk

Dy vjet qeverisje, Kurti: Shkatërruam 8 laboratorë droge dhe mbyllëm 16 rrugë ilegale në veri (VIDEO)

Press

RMV, gratë durojnë dhimbje të forta duke menduar se kanë menstruacione pa e ditur se kanë endometriozë

Press

Shkollat ​​e mesme me profesione shëndetësore nuk do të regjistrojnë më nxënës të çrregullt

Press

Qeveriae Kosovës planifikon që magjistralja Prishtinë-Mitrovicë të përfundojë për 25 muaj

Press

Ambasadorja e Izraelit në Kosovë: Jemi të përkushtuar të hapin kapituj të rinj bashkëpunimi

Press