Press Online
MAQEDONI

Grubi: Përshëndes progresin e arritur në dialog, qëndrojmë gjithmonë krah Kosovës

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka uruar shtetin e Kosovës dhe Serbisë për progresin e shënuar sot gjatë takimit negociues në Ohër.

Grubi ka theksuar mbështetjen që Kosova ka marrë nga kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, gjë të cilën e dëshmoi edhe sot duke qenë i pranishëm gjatë tërë ditës në Ohër.

Poashtu në urimin e Grubit nuk kanë munguar as falënderimet për palët ndërmjetësuese në këtë process negociator.

Statusi i plotë:

Përshëndes progresin e arritur në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë sot në Ohër, përafrimin e qëndrimeve mes palëve me dakordësi mbi marrëveshjen si asnjëherë më parë me qëllim të zbatimit të normalizimit të marrëdhënieve mes tyre përmes njohjes së ndërsjelltë.
Sot kryetari Ali Ahmeti ka qëndruar në Ohër që nga orët e para të mëngjesit, duke dëshmuar se i qëndrojmë gjithmonë në mbështetje Kosovës dhe rrumbullakësimit të plotë të shtetësisë së saj.
Mirënjohje për ndërmjetësimin e drejtë dhe krucial të përfaqësuesve të Bashkimit Europian dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës për stabilitetin dhe ardhmërinë europiane të rajonit.

Lajme të ngjashme

Aksident fatal në rrugën Manastir-Kërçovë, vdes 25- vjeçarja

Press

Grubi: Punojmë që VMRO të votojë për ndryshimet kushtetuese

Press

“Nuk ka Qeveri pa shqiptarët, VMRO-DPMNE-ja e humbi partnerin e vetëm, ASH-në”, tha Osmani

Press

Moti sot

Press

Schinas: Koha për hapjen e klasterëve, të realizohen ndryshimet kushtetuese

Press

Grubi: Jam realist, votat për Ndryshimet Kushtetuese do të sigurohen

Press