Берлускони на интензивна нега во болница

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони е на интензивна нега во болница во Милано, изјави извор за „Ројтерс“.

Милијардерот и четирикратен премиер претрпе во изминативе години често бил пренесуван во болница поради влошеното здравје.

Тој и минатата недела беше префрлен во болница, но само по неколку часа беше ослободен.