Како изгледа последното „Ел Класико“ пресликано во анимиран филм 🎥


Луд викенд во фудбалска Европа! ↓↓↓


Реал Мадрид славеше со 4-0 против Барселона и обезбеди финале во шпанскиот Куп, каде што ќе игра против Осасуна.

„Кралевите“ го декласираа вечниот ривал на „Камп Ноу“, а на интернет се појави анимиран филм од случувањата на дуелот.