Лукаку повторно се посрамоти: Не постигна гол од два метри! 🎥


Луд викенд во фудбалска Европа! ↓↓↓


Додека се уште го критикуваат за големото промашување против Фиорентина на празен гол, белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку повторно се посрамоти.

Интер одигра само 1:1 со Салернитана откако Кандрева донесе бод за домаќините со гол во 90-тата минута. Лукаку во 63-тата минута се најде во идеална прилика, но со глава од само два метри ја погоди пречката.