Матераци за разделбата со Мурињо: Му кажав е*и се зошто ме остави со Бенитез


ТОП трансфер, од Athletic Bilbao во BMG Sports!!! ↓↓↓


Maрко Матераци не беше стандарден во Интер во времето на Жозе Мурињо, но имаше посебна врска со португалскиот стратег.

Сега во едно гостување Матераци зборуваше за својот посебен однос со Жозе.

„Тој беше посебен, ги знаеше имињата на сите наши деца и сопруги. Немав видено претходно некој друг како него. За мене беше големо изненадување, а и мојата сопруга се изненади кога и кажа „здраво Даниела““, изјави поранешниот дефанзивец.

Се памети и нивната разделба по освојувањето на Лигата на шампионите, тогаш двајцата беа прегрнати и во солзи. Во гостувањето Матареаци беше запрашан што му кажал на Мурињо во тој момент.

„Му кажав е*и се затоа што ме остави со Бенитез“.