Со купување на одредени паметни телефони, Samsung ви подарува Galaxy Watch5

Комбинирајте го вашиот паметен телефон со Galaxy Watch5 за уште повеќе можности

Samsung подготви специјална понудаво која корисниците кои ќе купат смартфони од серијата Galaxy S23[1] или Z[2] добиваат на подарок паметен часовник Samsung Galaxy Watch544 мм  во графитна боја  или Samsung Galaxy Watch5 40мм ворозово – златна боја. Промоцијата трае од 5 април 2023 година. до 30 април 2023 година. или додека не се потроши залихата за подароци.

Паметниот екосистем на Samsung

Ова е период од годината кога се околу нас се буди, а тоа влијае и на нашата рутина, правејќи го секој од нас поактивен. Враќањето на физичките активности ќе биде поинтересно со паметниот часовник Samsung Galaxy Watch5 кој дополнително ги проширува можностите во комбинација со вашиот смартфон од серијата Samsung Galaxy S23 или Galaxy Z серијата. Паметниот часовник Galaxy Watch5 е опремен со 13% поголема батерија и ви овозможува да го следите вашето здравје 24 часа на ден, можете да ги постигнете вашите цели со користење на сензорот Samsung BioActive кој користи уникатен чип кој комбинира три моќни здравствени сензори. Со приспособливиот Pixel 200MP сензор на паметниот телефон Galaxy S23 Ultra, можете прецизно да го снимите секој момент додека сте во движење. Подобрената функција Nightography на серијата паметни телефони S23 помага да се создадат светли, шарени фотографии дури и во средини со слаба осветленост.

Со Galaxy Z Fold4, мултитаскингот е полесен од кога било, така што корисниците можат да прават повеќе дури и додека сe во движење. Новата лента со задачи нуди изглед како на работната површина, обезбедувајќи пристап до вашите омилени апликации. 7,6-инчниот Infinity Flex дисплеј веднаш ви дава непречено искуство на прелистување како мал таблет. Со App Pair, можете да отворите до три апликации со еден допир, да работите истовремено и да споделувате голем продуктивен екран. За целосно искуство со мултитаскингот, користете го S Pen. Galaxy Z Flip4 има главен дисплеј од 6,7 инчи и надворешен екран од 1,9 инчи со кои можете да пристапите до Брзите поставки, да одговарате на пораки итн. без да го отворите главниот екран.

Samsung подготви специјална понуда каде што со купување на паметни телефони од серијата Samsung Galaxy S23 или Galaxy Z, добивате на подарок паметен часовник Galaxy Watch5. Овој паметен часовник можете да го користите во комбинација со вашиот паметен телефон за вежбање, како водич за рута, за следење на спиењето или едноставно како додаток. Понудата важи од 5 април до 30 април 2023 година или додека има залихи. За повеќе информации за промоцијата, посетете ја https://www.samsung.com/mk/offer/epic-offer-2023/.